Chillihotfashion

The Rich are Starting to Consider Bitcoin, Bloomberg Reports

admin, · Categories: Bitcoin

Spis treści

Podaż spada, ale Bitcoinis staje się coraz bardziej popularny
Dlaczego BTC działa jako aktywa portfelowe

Miliarderzy, fundusze i gwiazdy zaczynają kupować Bitcoin, ponieważ dominująca krypto waluta staje się bardziej atrakcyjna jako aktywo portfela.

Rozmawiając z Bloombergiem, doradcy finansowi i inwestorzy miliarderzy powiedzieli, że Bitcoin staje się częścią “większej rozmowy”.
Cotygodniowy wykres cen Bitcoinu

Podaż spada, ale Bitcoinis staje się coraz bardziej popularny

Popyt na Bitcoin wyraźnie rośnie wśród inwestorów instytucjonalnych. Oprócz różnych metryk, takich jak kontrakty terminowe CME BTC otwarte zainteresowanie i napływ do Grayscale Bitcoin Trust, pokazują wzrost zainteresowania inwestorów instytucjonalnych.

To, co sprawiło, że Bitcoin stał się tak atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych i wysokowartościowych inwestorów podczas tego rajdu, to jego skuteczność jako aktywów portfelowych.

Bitcoin jest w stanie chronić portfel przed rosnącą inflacją, podobnie jak tradycyjne bezpieczne aktywa, takie jak złoto. Jednak, ponieważ BTC jest nadal technicznie magazynem wartości w rodzącej się fazie wzrostu, istnieje potencjał dla gwałtownego wzrostu wartości.

W wywiadzie dla Bloomberga, założycielka Beckett Collective, Theresa Morrison, powiedziała, że Bitcoin mógłby działać praktycznie jako zabezpieczenie przed inflacją. Morrison zauważył, że 1% alokacji portfela mógłby być idealny dla inwestorów.

Podobnie, Dan Herron z Elemental Wealth’s powiedział, że Bitcoin staje się coraz bardziej atrakcyjny dla młodszych inwestorów. Powiedział, że 5% alokacja na Bitcoincina może działać w środowisku o niskim oprocentowaniu. Herron wyjaśnił:

“Możesz to rozważyć, jeśli potrafisz umieścić tam 5% swojego portfela i po prostu pozwolić mu wzrosnąć i zobaczyć, co się stanie.”

Dlaczego BTC działa jako aktywa portfelowe

Bitcoin jest efektywny jako aktywa portfelowe dla zamożnych inwestorów ze względu na jego unikalną charakterystykę “safe-haven”.

Dominująca waluta kryptograficzna ma stałą podaż, więc naturalnie chroni inwestorów przed masowymi zastrzykami płynności z banku centralnego na całym świecie.

Jednak, w porównaniu do złota i innych wartościowych magazynów, kapitalizacja rynkowa Bitcoin nadal pozostaje stosunkowo niewielka. Przy cenie 19.000 dolarów, wycena Bitcoinu wynosi około 352 miliardów dolarów. Dla porównania, kapitalizacja rynkowa złota wynosi ponad 9 bilionów dolarów, co pozostawia dużą lukę w wycenie.

Ponieważ podaż Bitcoinu nadal spada z powodu zmniejszenia o połowę wynagrodzenia blokowego, rosnący popyt będzie nadal napędzać cenę BTC.

Na szczycie pozytywnych podstaw otaczających Bitcoin, narracja, że inwestorzy instytucjonalni coraz częściej kupują Bitcoin jest intensyfikacja. Spowodowało to znaczną poprawę zaufania wokół BTC i całego rynku kryptokurrency.

W najbliższym czasie, pozostaje do zobaczenia, czy go-to instytucjonalnych instrumentów inwestycyjnych Bitcoin, jak Grayscale, będzie nadal widzieć duże ilości i napływy.

Do tej pory popyt znacznie przewyższył nową podaż Bitcoin, ponieważ inwestorzy kupili więcej BTC niż wydobyli w ostatnich tygodniach tylko w Grayscale.